Zeytin

Kahvaltı soflarında, salata süslemelerinde kullanılan zeytin, çok faydalı bir meyve türüdür. Akdeniz iklimi etkisi altında olan bölgelerde yetişen, zeytingiller familyasına ait olan zeytin, her yaştan kişiler için çok faydalıdır. İçeriğinde birbirinden farklı, onlarca faydalı vitamin ve mineraller içermektedir.


Zeytin içinde bolca protein, sağlıklı yağ, A, E ve C vitaminleri beraberinde kalsiyum, kükürt, klor ve magnezyum mineralleri bulunmaktadır. Tüm bu vitamin ve mineraller kalp sağlığı için faydalı ve gereklidir. Zeytin, yaşlanmanın belirtilerini geciktirme özelliği ile bilinir. Cilde, içindeki sağlıklı yağlarla güzellik vermektedir. Hem cilt sorunu olan hem de yaşlılık belirtisi olan kırışıklığın giderilmesini sağlar. Cilde olumsuz etkisi olan makyaj kimyasallarının etkisinin azalmasına yardımcı olur. Vücudun ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri karşılayarak eksikliklere bağlı saç dökülmelerini, kepeği engeller.


Günlük toplanan zeytinlerimizin, modern ve hijyenik tesislerimizde; salamura, sele, yeşil kırma, çizme zeytin şeklinde işlenmesi ve hijyenik ortamda ambalajlandıktan sonra, en doğal lezzetlerini hiç bozmadan dalından sofralarınıza taşıdık.


Ürünlerimiz sizlere sağlıklı, lezzet dolu bir deneyim sunacaktır. Afiyet Olsun…


cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR