Sıkça Sorulan Sorular

 

 

İnternet' ten gıda ürünleri sipariş edilir mi?

Dünyada ve ülkemizde gıda sektöründe faaliyet gösteren birçok şirket web siteleri üzerinden sadece tanıtımlarını yapmakla kalmıyor, aynı zamanda e-ticaret siteleri ile ürünlerinin satışını da yapıyorlar. Dolayısıyla internetten gıda ürünleri sipariş edilir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır; Ürünlerin, nakliye ve teslimat sırasında zarar görmemesi ve bozulmaması, dikkat ettiğimiz konuların başında gelmektedir. Gıda ürünleri, Soğuk Zincir Gerektiren ve Soğuk Zincir Gerektirmeyen ürünler olarak ikiye ayrılmaktadır.

Soğuk Zincir Gerektiren ürünler:
Meyve - sebze ürünleri, işlem görmemiş et ürünleri, pastörize süt, yoğurt, bazı peynir çeşitleri, pastörize edilmiş diğer ürünler vb. soğuk zincir ile dağıtım gerektirir. Bu tür ürünlerin, tazeliğinin korunması, bozulmaması için üretildiği andan tüketildiği ana kadar olan bütün süreçlerde her zaman +4C soğuk ortamda tutulması gerekir. Buna biz kısaca soğuk zincir diyoruz. Bu tür ürünlerin dağıtımı özel araçlarımızla sadece belirlenmiş bölgelerde yapılır.

Soğuk Zincir Gerektirmeyen ürünler:
Zeytinyağları, kuru gıda ürünleri, reçeller, soslar, tarhanalar, makarnalar, bal, pekmez, UHT tekniği ile işlenip paketlenmiş ürünler, salamura içinde ambalajlanmış ürünler, konserveler vb. gibi aklınıza gelebilecek birçok ürünün dağıtımı için soğuk zincir gerekmez. Bu tür ürünleri hiçbir sorun yaşamadan ülke çapında kargo yönetimi ile gönderimini gerçekleştirebiliyoruz.


Neden aradığım her ürünü bulamıyorum?

20 yıldan fazla bir süredir gıda sektöründeki bilgi ve deneyimlerimiz ışığında sağlıklı gıda ürünlerini, en doğal ve en taze hali ile sofranıza kadar ulaştırmak bizim en temel önceliğimizdir. Bu nedenle sadece, kaynağından sofranıza kadar olan tüm süreçleri titizlikle kontrol edip, çeşitli testlerden geçirdiğimiz ve sizin için özenle üretilmiş veya seçilmiş ürünleri satışa sunuyoruz. Aynı zamanda, her geçen gün aynı titizlikle yeni ürünleri beğeninize sunmak için çalışmalarımız devam ediyor. Lütfen yeni ürünleri sitemizden takip ediniz.


Neden üye olayım?

Üyelik avantajlarından yararlanıp, özel indirimler kazanmak, adres bilgilerinizi tekrar tekrar girmemek, siparişlerinizin güncel durumları hakkında bilgi almak için üye olmanızı öneriyoruz. Ancak bu bir zorunluluk değildir, pek hala üye olmadan da alışverişlerinize devam edebilirsiniz.


Hangi şehirlere ürün teslimatınız var?

Gerek kendi araçlarımızla gerekse anlaşmalı kargo şirketleri ile ülke çapında mümkün olan en kısa sürede ürün teslimatı yapıyoruz.


Ödeme seçenekleri nelerdir?

Sitemizden alışveriş yaparken; kredi kartınızla ödeme yaparak yada hesabımıza havale yaparak yada kapıda ürünü teslim alırken nakit veya kartla ödemenizi yapabilirsiniz.


Ürünleri nereden temin ediyorsunuz?

Satışını yaptığımız ürünlerin büyük bir kısmını kendi tesislerimizde üretiyor veya paketliyoruz. Bunun yanında bazı yöresel ürünleri ise çok iyi denetlediğimiz güvenilir tedarikçilerimizden temin ediyoruz.


Kredi kartımla ödeme yapmak güvenli mi?

Evet Güvenlidir. Çünkü SSL sertifikası ile şifrelenen kart bilgileri otomatik olarak, işlemi gerçekleştirecek olan bankaya şifreli olarak iletilir ve sadece işlemin sonucu sisteme kaydedilir. Yapılan işlemlerde hiçbir kredi kartı bilgisi sistemde tutulmaz. Dolayısı ile ne biz, ne de başka bir 3. şahıs kart bilgilerine hiçbir şekilde erişemez.


Havaleyi nasıl yapabilirim?

Sitemizde hesap bilgileri verilmiş bankalara havalenizi yapabilirsiniz. Havale yaparken Açıklama kısmına lütfen Adınızı Soyadınızı yazmayı unutmayınız.


Kapıda nakit ya da kartla ödeyebilir miyim?

Evet. Teslimat anında teslimatı gerçekleştiren anlaşmalı kargo şirketinin teslimat elemanına nakit yada kartla ödeme yapabilirsiniz.


Kargo ücreti alıyor musunuz?

Kargo ücreti ile ilgili geçerli kampanyaları lütfen takip ediniz. Kargo bedava olan bölgeler ile alışveriş tutarına bağlı özel uygulamalar sitemizde duyurulmaktadır.


Ürün ve Hizmetleriniz hakkındaki şikâyetlerimi nereye bildirebilirim?

Her türlü görüş ve şikayetlerinizi web sitemizdeki Müşteri Hizmetleri altında belirtilen Telefonlara veya e-mail adresine bildirebilirsiniz. Ayrıca, herhangi bir sebeple beğenmediğiniz ürünleri iade süresi içinde iade edebilirsiniz. Cayma hakkının kullanılabilmesi için telefon veya e-posta ile bildirim yapılmalıdır.


Siparişi verip ödeme yaptım, ama iptal etmek istiyorum. Mümkün mü?

Evet mümkün. Bunun için yapmanız gerekenler İade Taleplerim sekmesi altında detaylı olarak açıklanmıştır.


Evde olmadığım zaman gelen teslimatı nasıl alabilirim?

Eğer kendi araçlarımızla dağıtım yaptığımız bir bölgede ikamet ediyorsanız sipariş verirken açıklama kısmına evde olduğunuz zaman dilimini belirtebilirsiniz. Diğer bölgelerde ikamet ediyorsanız kargo şirketi aracılığıyla dağıtım yapılacağından teslimat için evde olmanız gerekir. Eğer evde olmaz iseniz ilgili kargo şirketi şubesinden bizzat giderek ürününüzü teslim alabilirsiniz.


Teslimat adresini sonradan değiştirebilir miyim?

Sipariş ettiğiniz ürün gönderilene kadar teslimat adresinde değişiklik yapabilirsiniz. Bunun için Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.


Sipariş verdim. Ürünüm ne zaman elime ulaşır?

Ürünün stokta olup olmaması, teslimat adresi ve tatil günlerine bağlı olarak teslim süresi değişiklik gösterir. Bunun için Müşteri Hizmetlerinden güncel bilgi alabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR